Upozornění: Ve středu 8.5.2024 máme zavřeno, 9. a 10.5. z důvodu dovolené nefunguje servis. V pátek 10.5. bude omezený provoz v odpoledních hodinách. V sobotu 11.5. vás zveme na závody a otvíračku sezóny v Bikeparku Kopřivná.

REPORT: Season closing 2023

I přes to, že poslední slunečné týdny to tak nevypadalo, biková sezóna se opravdu uchýlila ke konci. Během podzimních prázdnin, tedy posledního říjnového víkendu, byla poslední možnost užít si ježdění v Bikeparku Kopřivná. Už páteční počasí napovídalo, že zavíračka sezóny bude opravdu v bahnitém kabátě. To ale neodradilo spoustu nadšených bikerů a bikerek, kteří na sobotní Season closing 2023 dorazili zajezdit.

Celý den byl nabitý nejrůznějšími soutěžemi, závody a doprovodným programem. Nejmenší děti ukázaly divákům, že se mokrých zatáček rozhodně nebojí, a že jsou odhodlaní dojet si do cíle pro medaili. Na startu se seřadili malí bikeři a bikerky na odrážedlech i na kolech. Rodiče naplno fandili a i přes pár malých pádu nám na Kopřivné malí závodnící hrdě předvedli dvě závodní jízdy. V kategorii nejmladších dravců si pro první místo ve svém prvním závodě dojel Hugo Tatarkovič, ve starší kategori zvítězil Marek Minich. Gratulujeme všem dětem, kteří předvedli skvělé výkony na uklouzané trati.

Ostřílení a zkušení jezdci mohli odpoledne ukázat, jak rychle a dobře umí šlapat, pumpovat a klopit zatáčky na dlouhém a zábavném Fun trailu. Tento napínavý závod byl vynikající příležitost pro více než 80 závodníků, jak si užít krásy podzimu a také poměřit své síly s kamarády. Velcí, malí, kluci i holky a rodinné týmy prověřili trať zahalenou barevným listím a kalužemi. Na stupních vítězů se protočily známé tváře a okolo spousta nadšených fanoušků. Kompletní výsledky Fun trail race najdete ZDE

Každý, kdo v sobotu zavítal do Bikeparku Kopřivná mohl omkrnout nejen náš stánek, ale také doprovodný program, o který se postaraly stánky Moravskoslezského kraje a Technotrasy. Nechyběl ani tradiční bunnyhop contest. Novinka tohoto podzimního víkendu - testování EXT tlumičů a vidlic - mohla potěšit všechny nadšence horských kol. Během celého víkendu si zájemci mohli vyzkoušet na svém biku pružení od italské značky EXT.

Lítalo se vzduchem, klouzalo se na blátě, sem tam se i padalo. Prostě to byla poctivá zavíračka se vším všudy. Díky Bikeparku Kopřivná a Moravskoslezskému kraji za další super bikovací víkend na horách.

Teď už na nás čeká tolik potřebný zimní odpočinek od akcí a závodů. Je to ale období, kdy začínáme plánovat příští rok a připravovat další nové projekty. Akcí bude zase více než dost a už nyní se těšíme na jaro, kdy se ten kolotoč opět roztočí!